Is perslucht duurzaam?
De facelift van de GAV blindklinkmachine

Duurzaamheid & perslucht - hoe gaan ze samen?
Gelukkig maakt de industrie zich ook steeds meer zorgen over ons milieu en de invloed daarvan. Natuurlijk heeft de kostenstructuur van de bedrijven van onze klanten ook een niet te verwaarlozen invloed op deze ontwikkeling.
De uitgangssituatie:
Perslucht is een waardevol product
Perslucht is in veel toepassingen absoluut essentieel om de vereiste prestaties te leveren en het gebruik ervan is daarom vaak onvermijdelijk. Wat ongunstig is, is dat in de meeste persluchtsystemen minder dan 15% van de gebruikte elektrische energie daadwerkelijk beschikbaar is als nuttige energie in de vorm van perslucht in de betreffende toepassing. Andersom bekeken gaat meer dan 85% van de gebruikte energie verloren.
Perslucht is een waardevolle vorm van energie omdat het tegen hoge kosten wordt geproduceerd. Te beginnen met de aanleg van de benodigde infrastructuur, de kosten voor elektrische energie en de onderhoudskosten. Elk lek en dus het onbedoelde verlies van perslucht die al via leidingen en verbindingen is geproduceerd, kost geld.
Het project:
Automatisch blindklinken moet efficiënter worden
Het was de moeite waard om de bewezen en betrouwbare blindklinkmachine van GAV, die in veel kleine en grote industriële bedrijven over de hele wereld wordt gebruikt, aan de tand te voelen om mogelijke besparingen te vinden. Ideeën werden verzameld en getest in CFD-simulaties en empirische tests.
GAV: volautomatisch klinken in industriële productie
De automatische blindklinkmachine GAV is speciaal ontworpen voor gebruik in industriële productie. Afhankelijk van de eisen kan de GAV flexibel worden ingezet en worden bediend door een arbeider, gekoppeld aan een robot of in een systeem. Afhankelijk van de eisen van de klant kan de GAV op maat worden gemaakt.
Het resultaat:
GAV met verbeterde technologie
Dankzij talrijke systeemaanpassingen en de daaruit voortvloeiende aangepaste set-up is het persluchtverbruik tot 24% gedaald. Ondanks de verminderde persluchtbehoefte konden de prestaties van de automatische blindklinkmachine GESIPA® GAV onder bepaalde omstandigheden zelfs worden verhoogd.
Er is ook aanzienlijke vooruitgang geboekt op het gebied van doornverwijdering met de facelift van de automatische blindklinkmachine. Deze aanpassingen hebben een aanzienlijk sterker vacuüm gegenereerd, waardoor het ook mogelijk is geworden om de eerdere maximale lengte van het slangenpakket te verhogen van 5 meter naar maximaal 8 meter.
GAV Facelift - Dit is NIEUW:
- Afhankelijk van de verwerkte blindklinknagel is een persluchtbesparing tot 24% mogelijk
- Er hoeft minder perslucht gegenereerd te worden om de GAV te laten werken
- Door het nu lagere verbruik zijn er minder schommelingen in het persluchtnet van de klant
- De mogelijkheid om langere slangpakketten te gebruiken verhoogt de flexibiliteit van de GAV aanzienlijk